יום ד', כג’ בסיון תשע”ט
ספרייה
    האתר הראשי  |  דף הבית  
אירועים וחדשות הדרכות בספרייה מאגרי מידע נוספים
קטלוג הספרייה
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
מותר ואסור בספרות - פעילות לשכבת י'
פעילות בתחנות, בכל תחנה קבוצה דנה ביצירה אחרת - יצירה שנאסרה לקריאה במהלך ההסטוריה או שנויה במחלוקת בגלל תוכן כזה או אחר (אלימות, סמים, פוליטיקה, סגנון כתיבה) התלמידים נחשפים לספרים שלא הכירו, דנים בסוגיה האם ראוי לאסור ספרות מסוג זה או אחר, ונוגעים במושגים מתחום האזרחות - חופש הביטוי, צנזורה ועוד.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
שבוע הספר תשע"ח ברמות ים - 3-7 ביוני 2018
בתשע"ח ערכנו בפעם הראשונה בבית ספרנו "שבוע הספר בית-ספרי", להעלאת המודעות לקריאה וכתיבה ולטיפוח אהבת הקריאה. האירוע כלל דוכני ספרים משומשים, סדנת כתיבה עם הסופרת ליאת רוטנר, מפגש עם המשוררת אפרת מישורי, מפגש עם יובל מלחי- הסטוריון וסופר, בחירות תלמידים - הספר, הסופר וסרט מבוסס ספר האהובים ביותר, מפגשים עם תלמידים כותבים, תלמידים מדברים פואטרי סלאם, קישוט ביה"ס והמבואות בהמלצות קריאה מורים ותלמידים. היה נהדר!!
תגובות: -1   צפיות: -1
קרא עוד...
תצוגת ספרים - יום המשפחה תשע"ח
יום המשפחה בישראל (יום האֵם לשעבר), מתקיים בתאריך העברי ל' בשבט. זהו התאריך בו נפטרה הנרייטה סאלד אשר הקימה את ההסתדרות הנשים הציונית "הדסה" (ארגון שנועד לסייע ליישוב היהודי ולמפעל הציוני בא"י) וכונתה "אֵם הילדים". לאחר תקופה ארוכה של טיפוח יום האם, בעקבות שינויים חברתיים ותרבותיים במדינת ישראל, עם הקדמה והשוויון בין המינים והדרישה לציין את יום האב, הוחלט ע"י כנסת לישראל על שינוי יום האם ליום המשפחה.
תגובות: -1   צפיות: -1
פינת מידע - לזכרו של הסופר והמשורר חיים גורי ז"ל
חיים גורי (גורפינקל) ז"ל. היה בן 94 במותו. משורר, סופר ועיתונאי. נמנה עם משוררי דור הפלמ"ח. נולד בתל-אביב ב-1923. למד בקיבוץ בית אלפא, בגבעת השלושה ובבית הספר החקלאי "כדורי" למרגלות הר תבור. התגייס לפלמ"ח ב-1942. בשנת 1947 יצא בשליחות ההגנה לאירופה. לאחר השואה ולקראת העלייה לארץ-ישראל, שירת בהונגריה, באוסטריה ובצ'כוסלובקיה בארגון תנועות הנוער היהודיות. עם תום המלחמה למד ספרות עברית, פילוסופיה ותרבות צרפת באוניברסיטה העברית בירושלים. פירסם ספרי שירה שעוסקים בעיקר במלחמות ישראל והשואה. עסק בתרגום מחזות מצרפתית ואף שירים וסיפורים. קיבל פרסים רבים על פועלו. תושב ירושלים, נשוי ואב לשלוש בנות.
תגובות: -1   צפיות: -1
22.1.18 מפגש עם הסופרת דנה אבירם - שכבת ט'
דנה אבירם, סופרת ובעלת חברת "זהירים ברשת" – חברה להרצאות וסדנאות חברתיות בנושא זהירות ברשת. במשך 15 שנה עבדה כעובדת סוציאלית בטיפול קבוצתי משפחתי ואישי באוכלוסיית הילדים בסיכון, ובמשך 7 שנים בשרות בתי הסוהר באגף לעברייני מין. שם נחשפה לעולם הפוגעים ברשת האינטרנט. כתבה 9 ספרים, שלושה מתוכם עוסקים בנושא אינטרנט בטוח. וזה מה שדנה כתבה לאחר המפגש אצלנו: "מה היה קורה אם היה לכם חוף ים פרטי בבית הספר, ובית הספר באופן כללי היה נראה כמו גן ארועים מגניב? א. לא היה צריך להבריז מהלימודים כדי ללכת לים. ב. היה כיף מטורף להגיע לבית הספר ג. כל התשובות נכונות. זה בדיוק מה שהרגשתי כשהגעתי לבית ספר מבואות ים במכמורת (שזו לא רק פנימיה אלא גם בית ספר מקסים). פשוט לא רציתי לעזוב!!" (דנה אבירם)
תגובות: -1   צפיות: -1
9.1.18 מפגש עם הסופר רועי סלמן - שכבת ח'
רועי סלמן - סופר ומוזיקאי צעיר בן 35. "כמעט שם" - ספר הבכורים שלו - זכה לביקורות אוהדות ומהווה חלק מרשימת ספרי מצעד הספרים של משרד החינוך. רועי מדבר לילדים כמעט בשפתם. במהלך המפגש רועי משתף את התלמידים, שואל אותם הרבה שאלות, ומעלה תלמיד לבמה שיקרא יחד איתו דיאלוג מהספר. במפגש רועי נתן לילדים טיפים לכתיבה, והמסר העיקרי שלו היה שכל אחד יכול לכתוב, אם רק ירצה, והכי חשוב שיאמינו בעצמם. תלמידים שמעוניינים לכתוב לרועי מוזמנים לפנות אליו למייל roei.salman@gmail.com
תגובות: -1   צפיות: -1
15.1.18 מפגש עם הסופרת חנה לבנה - שכבת ז'
חנה התמקדה בספרים "ילד אמתי" "החוש הששי של אגם" ו"מין גיל כזה". כל אחד מהם משתלב בסיפור חייה האישי :השנים הרבות בביה"ס שבהן סבלה מגמגום ואיך התמודדה עם הבעיה, הימים היפים שבילו היא וחבריה בבית הקברות כנרת (חנה ילידת יבנאל), ודמיינו את חייהם של הקבורים שם, ועל בנה המאומץ וההתמודדות דרך הכתיבה. חנה אשה נעימה מאוד ומדברת לילדים בגובה העיניים. במפגש היא גם מדגישה את יתרונות הקריאה כגון העצמת האמפתיה לאדם האחר ופיתוח הדמיון.
תגובות: -1   צפיות: -1